Odpowiedni dobór fotelików samochodowych

przez | 23 lipca 2019

foteliki samochodowe

Podróżowanie z dziećmi to bardzo fajna sprawa. W szczególności, jeżeli ta podróż odbywa się w naprawdę bardzo przyjemnych warunkach, czyli własnym autem. Komunikacja miejska bywa zawodna, dlatego na pewno każdy kierowca docenia fakt, że może mieć własne auto. Zanim jednak wyruszymy w drogę z dziećmi, warto zadbać o ich bezpieczeństwo. W szczególności takich pociech, które dopiero niedawno przyszły na świat lub też chodzą do przedszkola, czasem nawet do szkoły podstawowej. W tym momencie przyda Wam się odpowiedni fotelik samochodowy.

Przepisy prawne

W Polsce już od dawna obowiązują przepisy, które jasno określają, że małoletnie dzieci muszą mieć swoje foteliki samochodowe. Jakie dokładnie – to wszystko zależy od ich wieku oraz wagi. Jeszcze do niedawna w naszym kraju obowiązywała norma prawna, która określała wiek, do którego dzieci musiały podróżować w takich fotelikach lub w specjalnych podkładkach, w szczególności dzieci starsze. Teraz bardziej położony jest akcent na wzrost dziecka. W szczególności, że wiele pociech jest obecnie bardzo mocno wyrośniętych. Tak samo jest z podróżowaniem na przednim fotelu.

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa

Wielu kierowców uważa, że foteliki samochodowe to zbędny element w ich pojazdach. W szczególności, kiedy dziecko ma dwa, trzy latka i już pewnie siedzi. Jednak nie zapominajcie, że to właśnie fotelik w dużej mierze stanowi o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa. W szczególności, kiedy sam fotelik posiada odpowiednie homologacje, które jasno są określone również normami europejskimi. Sami więc widzicie, że nie jest to wymysł naszych rodaków, ale wszystkich narodów, dla których bezpieczeństwo dziecka jest rzeczą bardzo ważną. Kupując foteliki w Sklep Smile dla swojej pociechy sprawdźcie bardzo dokładnie opinie o danej marce, jak również fakt, czy jest ona polecana przez inne firmy, a przede wszystkim rodziców.

Kierunek jazdy

Temat kierunku jazdy malucha w aucie to bardzo drażliwy temat. Wiele osób ma bowiem zupełnie inne zdanie na ten temat. Niektórzy uważają, że dziecko powinno tylko i wyłącznie podróżować przodem do kierunku jazdy. Inni z kolei twierdzą, że tylko tyłem do kierunku jazdy. A czy wiecie, że są na rynku foteliki samochodowe w których dziecko może podróżować bokiem do kierunku jazdy? Tak, jednak są one dedykowane w szczególności wcześniakom z pozycją boczną. Tak naprawdę to rodzic – kierowca powinien wyczuć jaka pozycja będzie dla dziecka najbezpieczniejsza dopóki wszystkie spierające się ze sobą osoby nie dojdą do jednego, wspólnego wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *